Suņi manā dzīvē ir bijuši vienmēr, kopš vien sevi atceros. Sibīrijas laika Rasa, vācu aitu suns Rūsiņš, vēlāk jauktenītis Remis. Kamēr klasesbiedri spēlēja kariņos, es, sākumskolas skolniece, biju kopā ar savu SUNI - apmācīju tam trikus un komandas, sarunājos, un pat uzticēju noslēpumus. Suns bija mans viss - mana dienasgrāmata, mans labākais draugs, mana mūža mīlestība. Suns ar savu beznosacījuma mīlestību spējis mani mierināt arī dzīves smagākajos brīžos, kad īsta drauga plecs ir lielākā vērtība.

2013.gadā mūsu ģimenē ienāca Vācu aitu suns Darka. Darka savu leģendāro statusu ieguva, pateicoties nozīmīgām uzvarām Baltijas sporta - izturības pārbaudījumos, kā arī atstājot aiz sevis stiprus un vērtīgus pēcnācējus. Savukārt mana meita kopš 7 gadu vecuma piedalījās sacensībās ar savu suni Landu, gūstot ievērojamus panākumus vietējā un starptautiskā mēroga sporta un erudīcijas sacensībās.

Kopš 2014.gada es esmu piedalījusies Latvijas un starptautiska mēroga suņu sporta, suņu daudzcīņas un robežsardzes izturības pārbaudījumos, saņemot augstus novērtējumus. 2017.gadā es absolvēju Latvijas Kinoloģiskās Federācijas Izglītības programmu( LKF kinologa apliecība) . Audzināt un audzēt suņus - tā ir ļoti nopietna atbildība, tāpēc ikkatru gadu nemitīgi es turpinu nostiprināt un pilnveidot gan savas praktiskās, gan teorētiskās zināšanas - kā Latvijā, tā arī ārpus tās. Mans moto - iemācīt sunim paklausību ir daudz vieglāk, kā labot pielaistās kļūdas


2019. gadā es izveidoju starptautisku sadarbību ar vienu no Ukrainas augstvērtīgākajām vācu aitu suņu audzētavām Amadeus Burg(FCI).  Kāpēc Amadeus Burg? Jo mani uzrunāja šīs audzētavas izpratne par šķirni, kas pilnībā sakrita ar manējo - vispirms suns kā ģimenes loceklis un kompanjons, vispirms suņa veselība un izturība, un tikai pēctam skrējiens pēc tituliem. Kopā ar šo audzētavu mēs atklājām vācu aitu suņu meitenes Sapphire Amadeus Burg izcilās dabas dotības un talantusSapphire ieguvusi augstākos Vācijas tiesnešu(SV) vērtējumus, kļuvusi par daudzkārtēju Baltijas un Ukrainas izstāžu čempioni, mācījusies Eiropā un ārpus tās, kā arī teicami izpilda šķirnei paredzētos kritērijus.


2022.gada sākumā Sapphire dāvāja mums savu meitiņu Aquamarini, ar kuru priekpilni dalām savu ikdienu, kura dodas kopā ar mums pasaules apceļojumos, kura apgūst iemaņas, zināšanas un prasmes pie labākajiem instruktoriem un praktiķiem, lai,-  tāpat kā viņas māmiņa,- kļūtu par izcilu savas šķirnes pārstāvi.

Dzīve kopā ar suņiem man ir iemācījusi izprast suņa dabu, instinktus, vajadzības, kā arī nolasīt viņa emocijas jau iztālēm - no suņa ķermeņa valodas un skatiena vien. Šodien šī vērtīgā pieredze man lieliski palīdz sazināties ar ikvienu suni tam saprotamā valodā, kā arī palīdzēt suņu saimniekiem izvairīties no tipiskākajām kļūdām suņa audzināšanā. Es vēlos redzēt veselus, paklausīgus un dzīvespriecīgus suņus kopā ar saviem saimniekiem, tāpēc palīdzu viņiem kļūt ne tikai par vienotu, inteliģentu komandu, bet arī par labākajiem draugiem uz mūžu. Mans bērnības lielais sapnis ir piepildījies - varu būt kopā ar savas dzīves suņiem, un spēju palīdzēt citiem piepildīt viņu mazos sapnīšus un lielos mērķus.